OSRAM

Značka OSRAM se narodila v roce 1906, kdy byla zaregistrována podnikem Deutsche Gasglühlicht-Anstalt (rovněž známým jako společnost Auer-Gesellschaft). Světově proslulá značka je složena z názvů dvou materiálů, které se tehdy používaly k výrobě žárovkových vláken – nejdříve osmium a později wolfram. O třináct let později, 1. července 1919, se značka stala součástí názvu společnosti OSRAM Werke GmbH Kommanditgesellschaft. V té době společnosti Auer-Gesellschaft, AEG a Siemens & Halske AG spojily své síly v oblasti výroby osvětlení. V letech 1978 až 2013 byla společnost Siemens jediným akcionářem. Od té doby byla skupina kótována na burze jako OSRAM Licht AG.

 
V roce 1919 se také poprvé objevilo celosvětově známé logo se žárovkou. Dnes je stylizovaná žárovka v logu společnosti nejen symbolem světla, ale také dobrých nápadů a neutuchajícího úsilí o inteligentní řešení osvětlení.

Nastavit filtrování produktů
parametry
+
cena
+
Dostupnost
+
výrobci
Dostupnost
Zavřít okno
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 100
grid
table
Načíst více produktů
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 100

Náš e-shop používá cookies. Jedná se o malé soubory, které se uloží na Váš počítač a slouží zejména k tomu, aby Vaše příští návštěva byla příjemnější.

Souhlasím
Nastavit cookies