X
Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).
počet produktů: 0
cena: 0 Kč
kontaktní formulář
chci zaslat dotaz
možnosti plateb
počítadlo přístupů
online: 1
dnes: 7
týden: 820
celkem: 353448

 

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

 

 

 

 

 

 

 

Facebook

Ochrana motoru LPG

Při provozu motoru bez aditiva LPG a CNG na alternativní pohon plynem hrozí riziko poškození motoru předčasným zaklepáním ventilů

       Automobilový benzín obsahuje přidané ochranné látky, tzv. aditiva, která jsou přidávána již v rafinérii. Tyto látky zajišťujíochranu částí motoru ve spalovacím prostoru podle normy DIN EN 589.

Aditiva LPG eliminují předčasnou ztrátu ventilových vůlí u motorů na LPG a CNG

Alternativní palivo PB, známé také po názvem „autogas“ či u nás běžně používanou zkratkou LPG (z angl. „liquefied petroleum gas“, tedy „zkapalněný ropný plyn“) aditiva LPG neobsahuje, a to z několika důvodů:

Propan-butan se používá jako topný plyn a alternativně jako pohonná hmota. Tyto způsoby využití LPG rafinérie v podstatě nerozlišují. Přidávání aditiva přímo do kapalné fáze – stejně jako je tomu u benzínu – je v praxi nemožné, protože LPG je sice skladováno v kapalné formě stejně jako benzín, ale do motoru je LPG dávkováno již odpařené, tedy v plynné formě. Na rozdíl od benzínu, který je vstřikován do sacího kanálu před sací ventil motoru ve formě kapalné, a teprve po vstřiku se odpaří. Na první pohled to nevypadá jako zásadní rozdíl, ale opak je pravdou. Plynové vstřikovače jsou velmi citlivé na mechanické nečistoty, které vznikají jako vedlejší produkt při změně skupenství – tedy při splynování kapalného propan-butanu v reduktoru neboli splynovači, a proto je nutné plyn před vstupem do vstřikovačů filtrovat. Z tohoto důvodu není možné přidávat aditiva LPG do kapalné fáze. Složky aditiva LPG jako jsou oleje, minerální a anorganické přísady , které se neodpaří spolu s LPG  by vlastně ucpaly filtr plynné fáze a následně poškodily vstřikovače plynu.

 

Aditiva Instalační sady Instalační materiál

 


Aditiva LPG|Gaslube PremiumAditiva LPG|JLM Valve Saver Fluid 5L  Odpovědí na tento problém je aditivum firem ERC, V-Lube a JLM, které vyvinuly vysoce účinné přísady Gaslube a JLM, určené pro ochranu ventilů a ventilových sedel pro motory spalující LPG a CNG. Tato aditiva LPG  plně uspokojují potřeby moderních benzínových motorů, jejichž ventily a ventilová sedla jsou vystavena působení vyšší teploty hoření a úplné absenci obsahu aditiv  ve spalovaném LPG či CNG.Aditiva LPG pro přimazávání ventilů motorů na LPG a CNG

Účinná ochrana ventilů a ventilových sedel motorů na LPG a CNG