Filtr LPG kapalné fáze do ventilu BIGAS

výrobce:
Katalogové číslo:FC-1205
EAN:
Dostupnost: Na Skladě
cena bez DPH:28 Kč

34 Kč

Filtr LPG kapalné fáze do ventilu BIGAS je specifická filtrační vložka určená pro použití v elektroventilech kapalné fáze (EV) od italského výrobce BIGAS. Tento filtr je klíčovým prvkem pro zajištění čistoty zkapalněného ropného plynu (LPG) dříve, než se dostane k citlivým komponentům LPG systému vozidla.

Funkce a význam

Hlavní funkcí tohoto filtru je zachycovat nečistoty v kapalné fázi LPG. Kapalné LPG, přestože je relativně čisté, může obsahovat:

Pokud by tyto nečistoty pronikly dále do systému bez filtrace, mohly by způsobit:

Integrace do ventilu BIGAS

Tento filtr je navržen tak, aby se přímo vkládal do elektroventilu kapalné fáze LPG značky BIGAS. Elektroventil je obvykle umístěn v motorovém prostoru před reduktorem a slouží jako bezpečnostní uzávěr, který přerušuje přívod plynu v případě vypnutí motoru, přepnutí na benzín, nebo při detekci závady. Integrace filtru přímo do tohoto ventilu zajišťuje kompaktní řešení a efektivní filtraci na strategickém místě v systému.

Filtrační vložka je obvykle vyrobena z vysoce kvalitního filtračního papíru nebo polyesterového materiálu, který je odolný vůči LPG a efektivně zachycuje široké spektrum nečistot.

Pravidelná údržba

Jako všechny filtry v LPG systému, i filtr kapalné fáze do ventilu BIGAS je spotřební materiál a vyžaduje pravidelnou výměnu. Zanesený filtr výrazně snižuje průtok LPG a ohrožuje funkčnost celého systému. Doporučený interval výměny se obvykle pohybuje mezi 10 000 až 20 000 km, vždy se ale řiďte doporučením výrobce LPG systému a kvalitou tankovaného plynu. Pravidelná výměna je klíčová pro optimální výkon a dlouhou životnost vašeho LPG zařízení.

https://www.luckygas.cz/